Kdo jsme a proč to děláme

Jsme dva tátové z Ostravy, Tom a Břeťa. Jsme nadšenci, fandové a uživatelé nákladních kol, jinak také cargo kol či cargobikes. A chceme naše nadšení předávat a inspirovat. Proto jsme založili prodejnu a půjčovnu Cargo Bike Daddy. 

Vždy pro nás bylo důležité, jak vypadá, funguje a jaké pocity ve svých obyvatelích vyvolává město, kde žijeme. Jako rodiče to vnímáme ještě silněji. Chceme, aby naše děti vyrůstaly v co nejpřívětivějším prostředí, a tak jsme se rozhodli přispět, aby Ostrava, odkud pocházíme, ale i další města, byla co nejpříjemnějšími místy k životu. Nejen pro naše děti, ale pro všechny své obyvatele.

Proto jsme založili firmu, jejíž vizí jsou lepší města a šťastnější lidé. Věříme, že nákladní kola mají potenciál nahradit velkou část automobilové dopravy, která je bohužel pro města a naše životní prostředí obecně zdrojem mnoha negativních externalit jako znečištění ovzduší, hluk, špatné zdraví lidí, vzhled, použitelnost i zhoršená bezpečnost ulic.

cargo_bike_daddy-storefront

Chceme lidem ukázat a zpřístupnit bezpečnější, tišší, ekologičtější a zdravější variantu dopravy, která může jednoduše velkou část cest autem nahradit. Nákladní kola jsou v mnoha zemích Evropy běžnou variantou přepravy osob i nákladů a v posledních letech navíc zažívají prudký nárůst popularity a rozšiřují se i do zemí, kde dříve nebyla k vidění. V České republice jsou využívána zatím jen sporadicky, vlna zájmu se ale začíná zvedat i u nás.

           cargo_bike_daddy                             cargo_bike_daddy-3

Od května roku 2022 provozujeme kamennou prodejnu, půjčovnu a e-shop s nákladními koly a elektrokoly. Snažíme se udělat z výběru, nákupu i vlastnictví nákladního kola tu nejpříjemnější možnou zkušenost. Našimi zákazníky jsou rodiny, živnostníci i firmy. Pro každého dokážeme připravit nabídku na míru jeho potřebám. 

Pevně věříme, že více kol v ulicích našich měst zásadně přispěje k tomu, aby byla lepšími místy k životu. Cargo bike je skvělý vynález a naše osobní zkušenost s nákladními koly je jednoznačná - dělají životy svých majitelů šťastnější a zdravější. A právě to je naše mise, právě proto jsme založili Cargo Bike Daddy. Sledujte naši cestu.

Tom & Břeťa

cargo_bike_daddy-12 (1)

Zpět do obchodu
×

Splátková kalkulačka ESSOX